Yoona

Kielce - Hotel Kongresowy

Kielce

Kielce

 To miasto wojewódzkie położone w południowej części centralnej Polski, stolica województwa świętokrzyskiego. Położone w Górach Świętokrzyskich nad rzeką Silnicą. Stanowi regionalny ośrodek gospodarczy, naukowy, turystyczny oraz wystawienniczo-targowy. Na terenie miasta znajduje się szereg rezerwatów przyrody, m.in.: Kadzielnia, Karczówka, Ślichowice, Wietrznia, Biesak-Białogon.

Ponadto granice administracyjne miasta obejmują sporą część Chęcińsko-Kieleckiego Parku Krajobrazowego.

Kielce są miastem stawiającym na sport. W mieście funkcjonuje dzisiaj 113 zarejestrowanych klubów i stowarzyszeń sportowych. Do dyspozycji mieszkańców udostępniona jest bogata baza sportowa, na którą składa się m.in. jeden z najnowocześniejszych stadionów piłkarskich w Polsce – Stadion Miejski w Kielcach, 9 hal sportowych, Stadion Lekkoatletyczny oraz 5 krytych pływalni.

W miejscowości Miedziana Góra, 12 km od centrum miasta znajduje się Tor wyścigowy Kielce, będący jednym z 2 tego typu obiektów w Polsce.

W Kielcach możemy ciekawie spędzać czas korzystając z bogatej oferty kulturalno – rozrywkowej. Czekają na nas muzea, galerie, teatry, filharmonia, baseny, hale sportowe, ścianki wspinaczkowe, tory wyścigowe, stoki narciarskie i wiele innych atrakcji.

kielce_park1

Wszelkich informacji udzieli Państwu Recepcja

+41 332 63 60

Więcej informacji na stronach:

Życzymy Państwu udanego pobytu!

Layouts
Preset Colors
Patterns